O nas

Asta-Med jest firmą specjalizującą się w dostawie różnego rodzaju soli przeznaczonych do celów kosmetycznych, leczniczych, spożywczych. Zaopatrujemy gabinety kosmetyczne, sanatoria,  hotele, ośrodki SPA. Wykonujemy oryginalne pamiątki dla Kopalni Soli w Wieliczce. Jesteśmy partnerem najlepszych producentów tego typu soli. Nasze motto brzmi:

szanując dar natury sprawiać radość tym, którzy chcą z niej korzystać. Wszystkie sole powstają na bazie najstarszych złóż soli wielicko-bocheńskich.

 
 

Kontakt

Adress:
Asta-Med
ul. Górnicza 11a
32-020 Wieliczka

Mobile:
606839005
606457628

E-mail:
astamed@astamed.pl
gg: 16076153
skype: asta-med

Zamówienia przyjmujemy drogą mailową. Paczki wysyłamy pocztą i kurierem DHL.


Witamy na stronie firmy Asta-Med

Jesteś w... sól do kąpieli --> sól Bocheńska

Sól kąpielowa Bocheńska

Sól bocheńska
Sól kąpielowa jodowo-bromowa "Bochneris" 0,5 kg  (woreczek) i 0,6 kg  (słoiczek plastikowy)

 

Wytwarzana jest w oparciu o mioceńskie złoża solankowe z okolic Bochni o wysokiej zawartości składników mineralnych z zastosowaniem tradycyjnych metod produkcji pozwalających zachować pierwotne względem siebie proporcje zawartości składników terapeutycznie czynnych.

Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny nr HŻ/03897/96 i ma następujące właściwości fizyko-chemiczne:
- odczyn 1,5 % roztworu soli pH 5,5 - 6,5
- jon sodowy nie mniej niż 35 %
- jon wapniowy nie więcej niż 1,5 %
- jon magnezowy nie więcej niż 0,8 %
- jon chlorkowy nie mniej niż 55 %
- jon jodkowy nie więcej niż 0,025 %
- jon bromkowy nie więcej niż 0,045 %

Sól „Bochneris” służy do kąpieli ze wskazaniem rehabilitacji ruchowej, chorób skóry, chorób reumatycznych itp. oraz do inhalacji górnych dróg oddechowych.

Przydatna jest do kąpieli i inhalacji indywidualnej w warunkach domowych (jako przedłużenie zabiegów rehabilitacyjnych prowadzonych w podziemiach kopalni soli w Bochni i także w grotach solnych), jak również we wszystkich ośrodkach rehabilitacyjnych stosujących kąpiele i inhalacje solankowe, zakładach odnowy biologicznej m.in. klubów sportowych.

Sól kąpielowa jodowo-bromowa "Gazaris" 1 kg

Sól kąpielowa jodowo - bromowa "Gazaris" jest naturalnym produktem kosmetycznym powstałym w oparciu o mioceńskie złoża solankowe z okolic Bochni i zawiera składniki, które występowały w wodach istniejącego tu 20 milionów lat temu morza. Zawarte w soli w niezmienionej proporcji jony wapniowo - magnezowo -bromkowo-jodkowe powodują, że produkt ten doskonale nadaje się do kąpieli w celu odświeżenia i regeneracji organizmu, usuwania skaz skóry oraz łagodzenia podrażnień skóry i naskórka. Istotnym walorem kąpieli w tej soli jest, podobnie jak w czasie pobytu nad morzem, wdychanie uwalniającego się wolnego jodu wpływającego korzystnie na witalizm człowieka. 

Kliknij na zdjecie aby je powiększyć

 
Agencja Interaktywna Kraków